تماس با ما:

44532305 44562055

ثبت آدرس برای ساعات غیر اداری تا ساعت 21

09191697954

سرعت در ارائه خدمات

شرکت کوماکس سرویس برای وقت شما ارزش قائل است ، اعزام کارشناس در کمترین زمان

آماده برای خدمت

از 9 صبح تا 21 شب منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم فقط جهت تعمیرات تماس بگیرید

گارانتی کیفیت

با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده نمایید ، سرویس های ما گارانتی کیفیت دارد

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

با ما آشنا شوید

شرکت کوماکس سرویس Commaxservice فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نمود و با بهره گیری از تجربیات بیش از دو دهه فعالیت حرفه ای در زمینه تعمیرات تخصص آیفون تصویری ( اف اف ، درب بازکن ) در غرب | شمال غرب | شمال | شمال شرق | شرق | جنوب و مرکز تهران بزرگ به صورت سیار و خدمات در محل مشترکین با تجهیزات کامل آیفون تصویری منزل یا ساختمان شما را تعمیر و با گارانتی کتبی تحویل نمایند ، شرکت کوماکس سرویس نمایندگی مجاز آیفون های تصویری کوماکس Commax , سیماران Simaran , تابا Taba , الکتروپیک Electropeyk , تکنما Taknama, کامکث Camax , آلدو Aldo , کنوی Kenwei , سوزوکی Suzuki , کالیوز Calluse , هیوندای Hyundai , سامسونگ Samsung , پاناسونیک Panasonic ، تی سی ال Tcl ، سپهران Sepehran , تابان Taban , اکو Echo , فونیکس Phonix , تامر Tamer , اف اف تکنولوژی FFTECHNOLOGE , نماوا Namava , کوکوم Kocom در تهران میباشد مهم نیست دستگاه شما سیاه سفید ( لامپ تصویر ) یا رنگی ( ال سی دی ) باشد ما آیفون تصویری شما را با کمترین هزینه تعمیر میکنیم و در صورت لزوم به تعویض قطعات و بردهای آیفون تصویری قطعات معیوب با برد های اورجینال و اصلی با گارانتی تعویض جابجا میگردد ، عمده ایراد آیفون های تصویری نداشتن تصویر ، آبی - سفید - مشکی شدن تصویر ، قطعی صدای مانیتور و پنل ، پارازیت و صوت در صدای آیفون ، خاموش شدن یا سوختن مانیتور ، نداشتن یا قطع شدن درب بازکن ، تق تق کردن یا چشمک زدن چراغ مانیتور ، نخوردن زنگ مانیتور یا پنل و ... میباشد که تمامی مشکلات گفته شده قابل تعمیر و رفع شدن میباشد .


متن کامل

علت قطع شدن صدا در آیفون تصویری - اف اف - درب بازکن

 • 1022 بازدید

مشکلات صدا در مانیتور آیفون تصویری

ضعیف بودن صدا یا قطع بودن و یکطرفه بودن صدا در درب بازکن های تصویری به عوامل متعددی بستگی دارد که ما با تست و تایید عملکرد قطعات به علت مشکل و خرابی خواهیم رسید و مشکل را برطرف میکنیم . اما به طور کلی علت نداشتن صدا در آیفون تصویری به چند عامل اصلی بستگی دارد که عبارتند از خرابی در برد صوت مانیتور یا پنل آیفون تصویری - خرابی در هدست یا دسته گوشی مانیتور - خرابی سیم کشی و سیم بندی که در ادامه مقاله توضیحات کامل هر بخش داده میشود.

نداشتن صدا به علت خرابی برد صدا (قلابک) آیفون تصویری

در صورتی که فقط واحد مورد نظر دچار مشکل نداشتن صدا باشد و بقیه واحدها هیچگونه مشکلی نداشته باشند این نقص مربوط به مانیتور بوده و باید با تست مرحله به مرحله قطعات مشکل را پیدا و برطرف نمود.

همانطور که میدانید در تمامی برندهای آیفون های تصویری یک برد اصلی یا صدا موجود است که وظیفه تقویت صدای رفت و برگشت را برعهده دارد. پس اگر آیفون تصویری شما صدای رفت و برگشتبه ندارد و یا صدا در آن ضعیف می باشد بهتر است تا این برد نگاهی بیاندازید.

مشکلات مربوط به مانیتور

مجموعه مشکلاتی که منجربه قطع صدا دربازکن تصویری می‌شود و از طرف مانیتور داخل واحد است عبارتند از:

 • قطع کامل صدای مکالمات یک واحد
 • یکطرفه شدن صدای آیفون تصویری یک واحد

اگر صدای رفت و برگشت مکالمات یک واحد بطور کامل قطع شده باشد، علت اصلی آن می‌تواند سوختن برد صدا (برد صوت مانیتور) باشد.

عمل تقویت صدای Microphone میکروفون در مانیتور

آیفون های تصویری جهت تقویت صدای Microphone از چند قطعه الکترونیکی استفاده میکنند که این قطعات در برخی آیفون های تصویری از یک مدار تقویت مرحله ای دو عدد ترانزیستور ویک خازن استفاده میشود و در برخی دیگر یک IC تقویت کننده صدا سبب تقویت صدای Microphone میگردد. این تقویت کننده صدا هم در پنل زنگ ساختمان انجام میگردد و هم در مانیتور داخل منزل.

عمل تقویت صدای Spiker بلندگو در آیفون

صدای Spiker بلندگو در آیفون های تصویری نیز میتواند توسط یک ترانزیستور و یک خازن تقویت گردد و در برخی دیگر از آیفون های تصویری توسط یک IC آی سی عمل تقویت صدا انجام می شود. معمولا در پنل های آیفون تصویری از آی سی LM386 استفاده میکنند و در مانیتورهای آیفون تصویری از آی سی LM358 و یا همان ترانزیستور و خازن استفاده میشود.

نداشتن صدا به دلیل خرابی دسته گوشی مانیتور (دسته گوشی)

دسته گوشی آیفون تصویری

دسته گوشی در آیفون های تصویری وظیفه انتقال صدای شما توسط Microphone به بیرون از واحد و پخش صدای ارسالی از پنل یا دیگر واحدها در صورت داشتن ارتباط داخلی به Spiker میباشد، این صدای تولید شده توسط برد صدا که همان عوامل تقویت کنندگی صدا می باشند تقویت میگردند. به همین جهت خرابی در دسته گوشی آیفون تصویری می تواند دلایلی بر نداشتن صدای آیفون تصویری باشد. در پایین اجزاء تشکیل دهنده دسته گوشی را برای شما مطرح میکنیم :

 • خرابی سیم دسته گوشی: انتقال صدا از طریق سیم دسته گوشی منتقل میشود و در صورت خرابی صدا از یک طرف و یا به صورت کامل قطع میشود.
 • خرابی میکروفون Microphone دسته گوشی: در داخل دسته گوشی یک میکروفن Microphone وجود دارد تا بتواند صدای شما را برای فردی که درب منزل حضور دارد پخش کند، پس خرابی آن یکی از مشکلات یکصرفه شدن صدا در آیفون است که باید رفع گردد.
 • خرابی بلندگو Spiker دسته گوشی: در داخل دسته گوشی یک اسپیکر یا بلندگو Spiker وجود دارد تا بتواند صدای مراجعه کننده را برای شما در داخل واحد پخش کند، پس خرابی آن یکی از مشکلات یکصرفه شدن صدا در آیفون است که باید رفع گردد.

خرابی سیم دسته گوشی (دهنی) آیفون تصویری

سیم دسته گوشی وظیفه انتقال صدا از دسته گوشی به گوشی را دارد و اگر نداشتن صدا از یک واحد باشد می تواند مربوط به خرابی این قطعه باشد.
سیم دسته گوشی مانیتور آیفون تصویری

خرابی میکروفون Microphone دسته گوشی (دهنی) مانیتور آیفون تصویری

میکروفون Microphone دسته گوشی مانیتور ایفون تصویری وظیفه دریافت صدا جهت انتقال آن به سمت برد صدا و بعد پنل است که در صورت خرابی میکروفون صدای آیفون به پنل قطع خواهد شد.

میکروفون هدست آیفون تصویری

خرابی بلندگوی Spiker دسته گوشی (دهنی) آیفون تصویری

بلندگوی دسته گوشی در آیفون های تصویری وظیفه پخش صدای دریافت شده از پنل آیفون تصویری را بر عهده دارد و خرابی بلندگو باعث قطع شدن صدای پنل به مانیتور آیفون تصویری میشود.

نداشتن صدا آیفون تصویری به دلیل خرابی پنل

پنل آیفون تصویری هم باید مانند مانیتور آیفون تصویری صدای دریافتی از مانیتور را پخش نماید و صدای بیرون را نیز جهت پخش به مانیتور داخل واحد تحویل دهد؛ در صورت خرابی پنل هم صدای بالا به پایین و هم صدای پایین به بالا می تواند قطع شود.

 • خرابی بلندگوی پنل آیفون تصویری:

بلندگوی Spiker پنل وظیفه پخش صدا دریافتی از مانیتور را دارد و در صورت خرابی این قطعه صدایی از پنل شنیده نخواهد شد

 • خرابی میکروفون پنل آیفون تصویری:

وظیفه میکروفون Microphone پنل دریافت صدای پایین، جهت انتقال به بلندگوی دسته گوشی آیفون را دارد و در صورت خرابی این قطعه کلیه واحد ها صدای پایین را نخواهند داشت

 • خرابی برد صدا پنل آیفون تصویری:

در تمامی مدلهای آیفون تصویری نامبرینگ و کدینگ جهت رفت و برگشت صدا ، درب بازکن و انتقال تصویر از یک برد الکترونیکی استفاده میگردد که این برد در صورت از کار افتادن کلیه شبکه ساختمان را قطع میکند پس اگر در ساختمان شما به یکباره تمامی عملکردها از کار افتاد در مرحله اول برد مدار فرمان پنل را چک کنید.

در اکثر بردهای پنل آیفون تصویری دو پتانسیومتر جهت افزایش و کاهش صدای میکروفون و بلندگو در نظر گرفته شده و شما میتوانید صدای رفت و برگشت را تنظیم کنید.

یکطرفه بودن صدا در آیفون تصویری

یکطرفه شدن صدا در آیفون تصویری به این صورت است که شما یا صدای پنل را در داخل واحد ندارید و یا بلعکس صدای مانیتور به پنل بیرونی ساختمان منتقل نمیشود، در هر برند آیفون تصویری با توجه به ساختار و تکنولوژی آن ایرادها متفاوت میباشد پس ما در پایین به صورت تفکیک شده توضیح میدهیم:

 • یکطرفه شدن صدا در آیفون های تابا و الکتروپیک

در آیفونهای تصویری تابا و الکتروپیک سیم شماره چهار مربوط به انتقال صدا میباشد و در صورت قطع شدن این سیم ارتباط صدا و درب بازکن به صورت کلی قطع میگردد پس در صورت قطع شدن صدا از یک سمت باید به دنبال منشاء ایراد در مانیتور و یا پنل باشید

1. یکطرفه بودن صدا در یک یا چند واحد

در این بخش چون ایراد مشترک نبوده پس نمیتوند خرابی از پنل باشد پس باید اجزاء دسته گوشی ، هوک مانیتور و برد صوت مانیتور چک شود.

2. یکطرفه بودن صدا در آیفون تصویری مربوط به همه واحدها باشد

اگر یکطرفه شدن صدا در کلیه واحدها به صورت مشابه بود پس نمیتواند خرابی از مانیتور داخل واحد باشد و ما باید پنل بیرونی ساختمان را بررسی کنیم ، اگر صدا از پایین به بالا نداشتیم میکروفون را تست کنید - اگر صدا از بالا به پایین نداشتید بلندگو را تست کنید - خرابی برد صوت پنل در صورت یکطرفه بودن صدا

 • یکطرفه شدن صدا در آیفون های سیماران - کوماکس - کنوی - سوزوکی - آلدو - نماوا - کامکث - اف اف تکنولوژی - سپهران - اکو

روش سیم بندی این نوع از آیفونهای تصویری به گونه ای است که سیم شماره یک مربوط به رفت و برگشت صدا و مشترک زنگ و درب بازکن می باشد. اگر این سیم به هر دلیلی در مدار ساختمان قطع شود در سیستم شما انتقال صدا رفت و برگشت انجام نمیشود ، یکطرفه شدن صدا با توجه به نوع خرابی به دو بخش مجزا تقسیم میشود که در پایین توضیح کامل میدهیم:

1. یکطرفه بودن صدا در یک یا چند واحد

اگر یکطرفه بودن صدا فقط در یک یا چند واحد در کل ساختمان باشد و بقیه واحدهای ساختمان سالم باشد این خرابی مربوط به مانیتور آیفون تصویری داخل واحد یا واحدها میباشد و شما باید موارد ذکر شده را تست و بررسی نمایید : خرابی سیم دسته گوشی - خرابی بلندگو دسته گوشی - خرابی میکروفن دسته گوشی - خرابی هوک برد صدا- خرابی برد صدا

2. یکطرفه بودن صدا در همه واحدها

اگر قطعی و یکطرفه بودن صدا در کلیه واحدها و به صورت کلی باشد شما باید سیستم پنل بیرونی ساختمان را چک کنید در این خرابی قطعات نامبرده شده باعث نقص در سیستم میشوند: خرابی میکروفون پنل در صورت نداشتن صدای پایین به بالا - خرابی بلندگو پنل در صورت نداشتن صدای بالا به پایین - خرابی مدار تقویت صدا در پنل در صورت نداشتن صدای بالا به پایین - خرابی برد صدا پنل در صورت یکطرفه بودن صدا

 • یکطرفه شدن صدا در آیفون های تکنما

در آیفون های تصویری تکنما Taknama از تکنولوژی متفاوت از بقیه برندها استفاده شده و شما به جای چهار رشته سیم شبکه از هفت رشته سیم استفاده میکنید، آیفون های تکنما برای رد و بدل نمودن صدا بر خلاف آیفون های دیگر از دو رشته سیم L1 , L2 استفاده میکنند. این دو رشته یکی صدای رفت و دیگری صدای برگشت می باشد. یعنی یکطرفه بودن صدا در آیفون های تکنما به بخش های زیر تقسیم میگردد.

 1. یکطرفه شدن در سیم کشی: در آیفون های تکنما قطع شدن سیم شماره L1 , L2 باعث یکطرفه شدن صدا در آیفون تصویری می گردد. که با چک کردن این دو سیم مشکل حل خواهد شد.
 2. یکطرفه شدن در پنل آیفون تصویری تکنما: خرابی بلندگو در صورت قطع شدن صدای بالا به پایین - خرابی میکروفن در صورت قطع شدن صدای پایین به بالا - خرابی برد تقویت صدا در صورت قطع شدن صدای بالا به پایین
 3. یکطرفه شدن در مانیتور آیفون تصویری تکنما: خرابی سیم دسته گوشی - خرابی بلندگو در صورت قطع شدن صدای پایین به بالا - خرابی میکروفون در صورت قطع شدن صدای بالا به پایین - خرابی برد صوت در صورت خرابی صدا هم بالا به پایین و هم بلعکس

نداشتن صدا آیفون به دلیل قطع بودن سیم کشی

سیم کشی هر اف اف تصویری اصلی ترین قسمت در انتقال صداست و در صورت خرابی سیم کشی هیچ انتقالی در صدا نخواهیم داشت. حال این انتقال هم می تواند برای یک واحد قطع باشد و هم برای تمامی واحدها. سیم کشی هر آیفون تصویری با دیگری متفاوت است و هر برندی از یک مدل سیم کشی استفاده می کند.

سیم‌های انتقال صدا برای برند‌های مختلف، رنگ‌بندی متفاوتی دارند. اگر تمایل دارید که بدانید برای هر برند، کدام سیم وظیفه انتقال صدا را برعهده دارد پیشنهاد می‌کنیم مقاله سیم کشی آیفون تصویری را مطالعه کنید.

پس از تشخیص سیم صدا، کافیست آن را دنبال کنیم و یا با استفاده از ابزارهای مخصوص بررسی نماییم که آیا سیم دچار قطعی یا اتصالی شده است یا خیر.

شرکت کوماکس سرویس نمایندگی خدمات تعمیرات آیفونهای تصویری کوماکس Commax , سیماران Simaran , تابا Taba , الکتروپیک Electropeyk , تکنما Taknama, کامکث Camax , آلدو Aldo , کنوی Kenwei , سوزوکی Suzuki , کالیوز Calluse , هیوندای Hyundai , سامسونگ Samsung , پاناسونیک Panasonic ، تی سی ال Tcl ، سپهران Sepehran , تابان Taban , اکو Echo , فونیکس Phonix , تامر Tamer , اف اف تکنولوژی FFTECHNOLOGE , نماوا Namava , کوکوم Kocom در کلیه مناطق تهران (شرق - غرب - شمال - جنوب) به صورت خدمات در محل مشتری میباشد. اگر آیفون تصویری منزل شما دچار خرابی شده تنها با یک تماس با شماره های شرکت 44532305 - 44562055 تکنسینهای تعمیراتی در کمترین زمان با تجهیزات ویژه و مورد تایید نمایندگی به منزل شما مراجعه و با گارانتی سیستم شما را تعمیر میکنند.

نمایندگی خدمات تعمیرات آیفون تصویری فونیکس PHONIX

 • 245 بازدید

نمایندگی خدمات آیفون تصویری فونیکس Phonix در کلیه مناطق تهران (شرق - غرب - شمال - جنوب) به صورت خدمات در محل مشتری

شرکت فونیکس Phonix با سابقه ایی درخشان در زمینه محصولات الکترونیکی جز 10 شرکت برتر در زمینه ساخت آیفون تصویری است که با بهره گیری از متخصصان حرفه ایی و خط تولید بسیار با کیفیت تجهیزات پرکاربردی را به مشتریان خود ارائه میدهد. شرکت کوماکس سرویس Commaxservice نمایندگی خدمات تعمیرات آیفون تصویری فونیکس در تهران میباشد .

اگر آیفون تصویری شما دچار خرابی در قسمت مانیتور یا پنل ورودی ساختمان شده است متخصصین این مجموعه در کمترین زمان و پایینترین هزینه آیفون تصویری شما را تعمیر و با گارانتی به شما تحویل میدهند، تعمیرات کلیه محصولات درب بازکن فونیکس از سیستم های کدینگ و نامبرینگ تا مانیتورهای هوشمند .

جهت ثبت آدرس با شماره های شرکت کوماکس سرویس تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات آیفون های تصویری

عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کوماکسCOMMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کامکث CAMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
نمایندگی مجاز تعمیرات آیفون تصویری الدو aldo

تعمیرات آیفون تصویری الدو ALDO در محل

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیرات آیفون تصویری الدو در تهران

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سیماران SIMARAN

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری تابا TABA

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سوزوکی SUZUKI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کنوی KENWEI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کالیوز CALLUSE

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات

ویژگی خدمات ما

انجام خدمات در محل

انجام خدمات تعمیرات آیفون تصویری در محل کار یا زندگی مشتریان محترم و همراه داشتن تمامی قطعات و لوازم در محل تعمیرات ( اکیپ خودرویی)

تعهد بعد از خدمات

تعویض قطعات و بردهای آسیب دیده با قطعات اصلی (اورجینال شرکتی) و دارای گارانتی به همراه درج در فاکتور رسمی شرکت کوماکس سرویس

عیب یابی دقیق

عیب یابی دقیق و بدون اشتباه آیفون تصویری شما با دستگاه جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر به سیستم و رفع سریع و بدون بازگشت ایرادها

کادر تعمیراتی مجرب

کادر تعمیراتی مجرب و آموزش دیده و دارای مدارک دانشگاهی در زمینه برق و الکترونیک

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 عصر از اطلاعات زیر استفاده نمایید، :

 • تلفن: 44532305 - 44562055
 • موبایل: 09191697954
 • فاکس: 44562055
 • سامانه پیامکی: 50004643000033
 • آدرس پستی: ایران - تهران