فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
تماس با ما:
توجه: خدمات شرکت کوماکس سرویس فقط در تهران میباشد

44532305 44562055

شماره تماس برای ساعات غیر اداری تا ساعت 21

09191697954

سرعت در ارائه خدمات

شرکت کوماکس سرویس برای وقت شما ارزش قائل است ، اعزام کارشناس در کمترین زمان

آماده برای خدمت

از 9 صبح تا 21 شب منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم فقط جهت تعمیرات تماس بگیرید

گارانتی کیفیت

با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده نمایید ، سرویس های ما گارانتی کیفیت دارد

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

با ما آشنا شوید

شرکت کوماکس سرویس Commaxservice فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نمود و با بهره گیری از تجربیات بیش از دو دهه فعالیت حرفه ای در زمینه تعمیرات تخصص آیفون تصویری ( اف اف ، درب بازکن ) در غرب | شمال غرب | شمال | شمال شرق | شرق | جنوب و مرکز تهران بزرگ به صورت سیار و خدمات در محل مشترکین با تجهیزات کامل آیفون تصویری منزل یا ساختمان شما را تعمیر و با گارانتی کتبی تحویل نمایند ، شرکت کوماکس سرویس نمایندگی مجاز آیفون های تصویری کوماکس commax , کامکث camax , سیماران simaran , کنوی kenwei , سوزوکی suzuki , الدو aldo , تابا taba در تهران میباشد مهم نیست دستگاه شما سیاه سفید ( لامپ تصویر ) یا رنگی ( ال سی دی ) باشد ما آیفون تصویری شما را با کمترین هزینه تعمیر میکنیم و در صورت لزوم به تعویض قطعات و بردهای آیفون تصویری قطعات معیوب با برد های اورجینال و اصلی با گارانتی تعویض جابجا میگردد ، عمده ایراد آیفون های تصویری نداشتن تصویر ، آبی - سفید - مشکی شدن تصویر ، قطعی صدای مانیتور و پنل ، پارازیت و صوت در صدای آیفون ، خاموش شدن یا سوختن مانیتور ، نداشتن یا قطع شدن درب بازکن ، تق تق کردن یا چشمک زدن چراغ مانیتور ، نخوردن زنگ مانیتور یا پنل و ... میباشد که تمامی مشکلات گفته شده قابل تعمیر و رفع شدن میباشد .


متن کامل

زنگ نخوردن آیفون تصویری

 • 96 بازدید

یکی از ایرادهای رایج در آیفون تصویری قطع شدن زنگ واحدها میباشد که با توجه به برند آیفون تصویری و نحوه نصب سیم کشی و سیم بندی آنها و یا محل قرارگیری سویچر نحوه عیب یابی و تعمیر انها متفاوت میباشد پس قبل از انجام هرگونه کاری جهت جلوگیری از صدمات بیشتر به سیستم از متخصص این امر کمک بگیرید .

آیفونهای تصويري كه اكنون به يكي از ضروريات خانه تبديل شده است به دليل اينكه اکثرا در دسترس بچه ها نيز قرار دارد و ممكن است با حساست با آن برخورد نشود و يا هنگام تميز كردن مانيتور ممكن است كيبورد به دليل لمسي بودن وارد تنظيمات شود و آن را به هم بزند و يا سيم هدست مانيتور كشيده شود .

قطعی زنگ آیفون تصویری در سیستم های نامبرینگ و کدینگ متفاوت است ، در سیستم های نامبرینگ قطعی زنگ میتواند مربوط به شاسی زنگ ، سویچر ، سیم کشی و یا حتی خرابی مانیتور باشد ولی در سیستم های کدینگ این خرابی میتواند مربوط به برد مدار فرمان پنل و یا دیکودر و یا مانیتور باشد .

در سیستم های نامبرینگ اگر سویچر بصورت فابریک در پشت پنل نصب شود عیب یابی سیستم بسیار راحت میباشد و کافیست یک مانیتور تست را به صورت یک سره به پشت پنل نصب و از صحت کارکرد سویچر و شاسی مطمئن شوید.

زنگ نخوردن آیفون تصویری تکنما Taknama :

آيفون تصويري تكنما Taknama میتواند به سه دليل زنگ نخورد كه در صورت چك كردن اين سه موارد مشكل زنگ نخوردن مانیتور آیفون تصویری شما حل شود .

1. وارد منوي Setting - تنظيمات آيفون تصويري خود شويد و چک کنید كه در حالت سايلنت نباشد .

2.ممکن است كد آيفون تصويري پريده باشد كه در اين صورت بايد كد دهي جدید انجام شود .

3. هدست مانيتور آیفون تصویری ممكن است كه خراب شده باشد كه بايد هدست تعويض شود .

زنگ نخوردن آیفون تصویری Commax کوماکس ، Camax کامکث ، Aldo آلدو ، Kenwei کنوی ، Suzuki سوزوکی ، Echo اکو ، FFtechnology اف اف تکنولوژی ، Phonix فونیکس ، Sepehran سپهران :

آیفون تصویری کوماکس Commax از اولین برندهای وارد شده به کشور بوده است و همین موضوع باعث شد تا اکثر برندهای ایرانی و چینی از تکنولوژی این برند کپی برداری کنند ، تعمیرات و عیب یابی آیفون های تصویری Camax کامکث ، Aldo آلدو ، Kenwei کنوی ، Suzuki سوزوکی ، Echo اکو ، FFtechnology اف اف تکنولوژی ، Phonix فونیکس ، Sepehran سپهران مشابه آیفون تصویری کوماکس میباشد و به راحتی میتوانید این برندها را تعمیر کنید .

آیفون تصویری کوماکس Commax به پنج دلیل میتواند زنگ نخورد که با چک کردن این موارد سیستم را تعمیر کنید:

 1. خرابی شاسی زنگ پنل آیفون تصویری
 2. خرابی سویچر آیفون تصویری
 3. قطع شدن سیم زنگ از پنل تا سویچر
 4. خرابی مانیتور آیفون تصویری
 5. خرابی هدست آیفون تصویری

زنگ نخوردن آیفون تصویری سیماران Simaran و تابا Taba :

تفاوت این دو برند استفاده از سویچر داخل مانیتور در بعضی از مدلها میباشد ، اگر مانیتور شما پنج سیم باشد سیم زنگ را از پنل تا پشت مانیتو تست کنید.

اگر مانیتور چهار سیم بود عیب یابی سیستم مشابه آیفون تصویری کوماکس میباشد

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک Electropeyk

 • 125 بازدید

آموزش نصب آیفون تصویری الکتروپیک به صورت کامل به همراه نقشه سیم کشی :

در این مقاله سعی داریم به شما آموزش نصب آیفون تصویری الکتروپیک را به صورت بیان ساده آموزش دهیم تا مشکل بسیاری از مصرف کنندگان که برای منازل خارج از محدوده نمایندگی و شهرستانها که دسترسی به نصاب وجود ندارد میسر باشد ، مدل زمان انجام نصب در این آموزش یک ساعت تخمین زده میشود .

توجه : برای نصب آیفون تصویری الکتروپیک شش مرحله اصلی وجود دارد که باید با دقت بسیار به انها توجه شود زیرا عدم توجه به این موضوع باعث سوختن مانیتور یا پنل آیفون تصویری شما میشود و در مواردی باعث اسیبهای جانی نیز میگردد (آیفون تصویری از برق 220 ولت شهری تغذیه میکند لطفا تا پایان نصب برق را قطع نمایید)

این شش مرحله اصلی که جهت نصب آیفون تصویری الکتروپیک باید شناسایی و انجام شود شامل مواردی مثل بازدید دقیق نوع درب بازکن - نوع سیم کشی ساختمان - نصب آیفون تصویری - نصب پنل زنگ دم دری - اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی آیفون تصویری

  در مرحله اول جهت انجام نصب آیفون تصویری تهیه شده باید به برند دستگاهی که قبلا در ساختمان شما نصب شده است توجه داشته باشید تا سیم کشی و محل نصب آیفون جدید در بهترین حالت قرارگیری با کمترین زمان و کمترین هزینه قابل نصب باشد

 2. شناسایی سیم کشی

  اینکه شما از دانش فنی برخوردار باشید یکی از مهمترین مراحل نصب حساب میشود ، در این مرحله باید شما سیم کشی ساختمان خود را انالیز کنید که این امر دومین قدم و مهمترین گام جهت نصب آیفون تصویری الکتروپیک رنگی است ، زیرا سیم کشی مناسب یکی از مهمترین مواردی هست که پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در مانیتور رنگی درون منزلی دریافت نمایید . در صورتی که سیم کشی آیفون شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد بهتر است از کابل های شیلد دار برای آیفون تصویری استفاده شود . اگر میخواهید سیم کشی مانیتور داخل منزل را تعویض کنید بهترین گزینه استفاده از کابل های با قطر 06 است و به این نکته توجه کنید که اگر به صورت مثال شما برای نصب آیفون خود نیاز به کابل دو زوج دارید حتما از کابل چهار زوج استفاده نمایید تا در تعمیرات سالهای بعد در صورت قطعی چند رشته سیم شما از سیمهای زاپاس درون کابل جهت برطرف کردن خرابی استفاده کنید . آیفون تصویری الکتروپیک ELECTROPEYK برای انتقال شبکه صوت و تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است.

 3. نصب مانیتور آیفون تصویری رنگی الکتروپیک

  پس از پایان مراحل سیم کشی و اماده کردن انها نوبت نصب کابل چهار زوج آیفون تصویری رنگی الکتروپیک به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر است .

 4. نصب پنل زنگ ورودی ساختمان

  پس از نصب اتصالات مانیتور آیفون تصویری رنگی الکتروپیک به مرحله اجرای نصب پنل شاسی زنگ ورودی ساختمان میرسد ، برق ورودی پنل آیفون تصویری الکتروپیک 12 ولت AC میباشد و به ترمینال ورودی ولتاژ پنل نصب میگردد و از ترمینال درب بازکن دو رشته سیم گرفته شده و به قفل پشت درب وصل میگردد ، اتصال مشترکی از مانیتور گرفته شده و به صورت سری در واحدها نصب گردیده به ترمینال چهارتایی پنل وصل میگردد .

 5. تست نهایی

  پس از انجام مراحل آموزش داده شده ، نوبت به انجام تست هایی از سیستم نصب شده است تا صحت نصب مانیتور آیفون تصویری - پنل زنگ آیفون تصویری و سیم کشی ساختمان تایید شود . تست هایی که باید انجام شود شامل تایید صحت زنگ خوردن پنل آیفون تصویری ، صحت انتقال صدا از مانیتور داخل واحد به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر دوربین پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

در این قسمت ما به شما نحوه نصب سیم کشی آیفون تصویری را به صورت تصویری آموزش میدهیم :

نحوه سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک


در مرحله اول جهت نصب آیفون تصویری رنگی الکتروپیک آشنایی کامل به سیم کشی و دانستن رنگ بندی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد ، تا شما بتوانید در صورت بروز مشکل پس از نصب آیون تصویری خود بدون نیاز به تعمیرکار مشکل آیفون تصویری خود را کارشناسی و تعمیر کنید ، مانیتورهای رنگی الکتروپیک با چهار رشته سیم به دریافت صدا و تصاویر و جریان برق از ترانس تعبیه شده میپردازند که کارایی هر رشته به شکل زیر میباشد.

سیم قرمز : برای دریافت تصاویر از دوربین پنل آیفون تصویری استفاده میشود

سیم آبی و یا مشکی : برای دریافت ولتاژ مثبت استفاده میشود

سیم زرد : برای انتقال ولتاژ منفی استفاده میشود

سیم سفید : جهت انتقال صدا استفاده میشود

نحوه نصب سیم های آیفون تصویری الکتروپیک

مانیتور آیفون تصویری الکتروپیک پنج ورودی و پنل زنگ ورودی ساختمان چهار خروجی دارد که طریقه سیم کشی انها به این صورت است ، سیم زرد رنگ یا همان منفی به شماره یک، سیم قرمز انتقال دهنده تصاویر به شماره دو ، سیم آبی ولتاژ مثبت به شماره سه ، سیم سفید انتقال صدا به شماره چهار نمایشگر رنگی متصل میگردد و شماره پنج با یک اتصال کوتاه بسته میشود.

نحوه سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

نصب ترانس و قفل برقی در آیفون تصویری الکتروپیک

بعد از انجام مراحل بالا در این مرحله باید سیمکشی ولتاژ قفل درب بازکن نصب شود، جریان برق مورد نیاز نمایشگر الکتروپیک 220 ولت شهری میباشد. نحوه نصب سیمهای درب بازکن از خروجی AC مستقیما به ترمینالهای ورودی ارتباط و سیمهای قفل برقی به ترمینالهای L1 و L2 نصب میشود 

نمایندگی تعمیرات آیفون های تصویری

عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کوماکسCOMMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کامکث CAMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
نمایندگی مجاز تعمیرات آیفون تصویری الدو aldo

تعمیرات آیفون تصویری الدو ALDO در محل

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیرات آیفون تصویری الدو در تهران

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سیماران SIMARAN

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری تابا TABA

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سوزوکی SUZUKI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کنوی KENWEI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کالیوز CALLUSE

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات

ویژگی خدمات ما

انجام خدمات در محل

انجام خدمات تعمیرات آیفون تصویری در محل کار یا زندگی مشتریان محترم و همراه داشتن تمامی قطعات و لوازم در محل تعمیرات ( اکیپ خودرویی)

تعهد بعد از خدمات

تعویض قطعات و بردهای آسیب دیده با قطعات اصلی (اورجینال شرکتی) و دارای گارانتی به همراه درج در فاکتور رسمی شرکت دلتابان

عیب یابی دقیق

عیب یابی دقیق و بدون اشتباه آیفون تصویری شما با دستگاه جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر به سیستم و رفع سریع و بدون بازگشت ایرادها

کادر تعمیراتی مجرب

کادر تعمیراتی مجرب و آموزش دیده و دارای مدارک دانشگاهی در زمینه برق و الکترونیک

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 عصر از اطلاعات زیر استفاده نمایید، :

 • تلفن: 44532305 - 44562055
 • موبایل: 09191697954
 • فاکس: 44562055
 • سامانه پیامکی: 50004643000033
 • آدرس پستی: ایران - تهران - بلوار میرزابابایی- پ 322