تماس با مرکز پشتیبانی : 02144562055 - 02144532305
ثبت سفارش تعمیر

راهنمای نصب و سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک Electropeyk

آموزش نصب آیفون تصویری الکتروپیک به صورت کامل به همراه نقشه سیم کشی :

در این مقاله سعی داریم به شما آموزش نصب آیفون تصویری الکتروپیک را به صورت بیان ساده آموزش دهیم تا مشکل بسیاری از مصرف کنندگان که برای منازل خارج از محدوده نمایندگی و شهرستانها که دسترسی به نصاب وجود ندارد میسر باشد ، مدل زمان انجام نصب در این آموزش یک ساعت تخمین زده میشود .

توجه : برای نصب آیفون تصویری الکتروپیک شش مرحله اصلی وجود دارد که باید با دقت بسیار به انها توجه شود زیرا عدم توجه به این موضوع باعث سوختن مانیتور یا پنل آیفون تصویری شما میشود و در مواردی باعث اسیبهای جانی نیز میگردد (آیفون تصویری از برق 220 ولت شهری تغذیه میکند لطفا تا پایان نصب برق را قطع نمایید)

این شش مرحله اصلی که جهت نصب آیفون تصویری الکتروپیک باید شناسایی و انجام شود شامل مواردی مثل بازدید دقیق نوع درب بازکن - نوع سیم کشی ساختمان - نصب آیفون تصویری - نصب پنل زنگ دم دری - اتصال جریان برق به درون مدار های سیستم و تست نهایی است.

 1. شناسایی آیفون تصویری

  در مرحله اول جهت انجام نصب آیفون تصویری تهیه شده باید به برند دستگاهی که قبلا در ساختمان شما نصب شده است توجه داشته باشید تا سیم کشی و محل نصب آیفون جدید در بهترین حالت قرارگیری با کمترین زمان و کمترین هزینه قابل نصب باشد

 2. شناسایی سیم کشی

  اینکه شما از دانش فنی برخوردار باشید یکی از مهمترین مراحل نصب حساب میشود ، در این مرحله باید شما سیم کشی ساختمان خود را انالیز کنید که این امر دومین قدم و مهمترین گام جهت نصب آیفون تصویری الکتروپیک رنگی است ، زیرا سیم کشی مناسب یکی از مهمترین مواردی هست که پس از فعال سازی سیستم کیفیت تصویر و صدای قابل قبولی را در مانیتور رنگی درون منزلی دریافت نمایید . در صورتی که سیم کشی آیفون شما برای آیفون های صوتی و آیفون تصویری سیاه سفید باشد بهتر است از کابل های شیلد دار برای آیفون تصویری استفاده شود . اگر میخواهید سیم کشی مانیتور داخل منزل را تعویض کنید بهترین گزینه استفاده از کابل های با قطر 06 است و به این نکته توجه کنید که اگر به صورت مثال شما برای نصب آیفون خود نیاز به کابل دو زوج دارید حتما از کابل چهار زوج استفاده نمایید تا در تعمیرات سالهای بعد در صورت قطعی چند رشته سیم شما از سیمهای زاپاس درون کابل جهت برطرف کردن خرابی استفاده کنید . آیفون تصویری الکتروپیک ELECTROPEYK برای انتقال شبکه صوت و تصویر خود از کابل 4 زوج استفاده کرده است.

 3. نصب مانیتور آیفون تصویری رنگی الکتروپیک

  پس از پایان مراحل سیم کشی و اماده کردن انها نوبت نصب کابل چهار زوج آیفون تصویری رنگی الکتروپیک به صورت مجزا به پشت هر نمایشگر است .

 4. نصب پنل زنگ ورودی ساختمان

  پس از نصب اتصالات مانیتور آیفون تصویری رنگی الکتروپیک به مرحله اجرای نصب پنل شاسی زنگ ورودی ساختمان میرسد ، برق ورودی پنل آیفون تصویری الکتروپیک 12 ولت AC میباشد و به ترمینال ورودی ولتاژ پنل نصب میگردد و از ترمینال درب بازکن دو رشته سیم گرفته شده و به قفل پشت درب وصل میگردد ، اتصال مشترکی از مانیتور گرفته شده و به صورت سری در واحدها نصب گردیده به ترمینال چهارتایی پنل وصل میگردد .

 5. تست نهایی

  پس از انجام مراحل آموزش داده شده ، نوبت به انجام تست هایی از سیستم نصب شده است تا صحت نصب مانیتور آیفون تصویری - پنل زنگ آیفون تصویری و سیم کشی ساختمان تایید شود . تست هایی که باید انجام شود شامل تایید صحت زنگ خوردن پنل آیفون تصویری ، صحت انتقال صدا از مانیتور داخل واحد به پنل و بالعکس و تست انتقال تصویر دوربین پنل و دوربین مدار بسته به نمایشگر می باشد.

در این قسمت ما به شما نحوه نصب سیم کشی آیفون تصویری را به صورت تصویری آموزش میدهیم :

نحوه سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک


در مرحله اول جهت نصب آیفون تصویری رنگی الکتروپیک آشنایی کامل به سیم کشی و دانستن رنگ بندی آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد ، تا شما بتوانید در صورت بروز مشکل پس از نصب آیون تصویری خود بدون نیاز به تعمیرکار مشکل آیفون تصویری خود را کارشناسی و تعمیر کنید ، مانیتورهای رنگی الکتروپیک با چهار رشته سیم به دریافت صدا و تصاویر و جریان برق از ترانس تعبیه شده میپردازند که کارایی هر رشته به شکل زیر میباشد.

سیم قرمز : برای دریافت تصاویر از دوربین پنل آیفون تصویری استفاده میشود

سیم آبی و یا مشکی : برای دریافت ولتاژ مثبت استفاده میشود

سیم زرد : برای انتقال ولتاژ منفی استفاده میشود

سیم سفید : جهت انتقال صدا استفاده میشود

نحوه نصب سیم های آیفون تصویری الکتروپیک

مانیتور آیفون تصویری الکتروپیک پنج ورودی و پنل زنگ ورودی ساختمان چهار خروجی دارد که طریقه سیم کشی انها به این صورت است ، سیم زرد رنگ یا همان منفی به شماره یک، سیم قرمز انتقال دهنده تصاویر به شماره دو ، سیم آبی ولتاژ مثبت به شماره سه ، سیم سفید انتقال صدا به شماره چهار نمایشگر رنگی متصل میگردد و شماره پنج با یک اتصال کوتاه بسته میشود.

نحوه سیم کشی آیفون تصویری الکتروپیک

نصب ترانس و قفل برقی در آیفون تصویری الکتروپیک

بعد از انجام مراحل بالا در این مرحله باید سیمکشی ولتاژ قفل درب بازکن نصب شود، جریان برق مورد نیاز نمایشگر الکتروپیک 220 ولت شهری میباشد. نحوه نصب سیمهای درب بازکن از خروجی AC مستقیما به ترمینالهای ورودی ارتباط و سیمهای قفل برقی به ترمینالهای L1 و L2 نصب میشود 

کد امنیتی رفرش