تماس با مرکز پشتیبانی : 02144562055 - 02144532305
ثبت سفارش تعمیر

آموزش نصب آیفون کدینگ و سیم کشی دیکودر آیفون تصویری سوزوکی Suzuki ، آلدو Aldo ، کوماکس Commax

نصب پنل کدینگ آیفون تصویری سوزوکی Suzuki ، آلدو Aldo ، کوماکس غیر اصلی Commax همراه با آموزش سیم کشی از پنل تا دیکودر

آیفونهای تصویری سوزوکی الدو و کوماکس در سیستم های کدینگ خود از دو سری دیکودر با خروجی های بیست و چهل زنگ استفاده می کند و دیگر از سوئیچرهای قدیمی استفاده نمیکند ، همانطور که میدانیم در مجتمع ها تعداد خیلی زیادی از سوئیچرهای چهار تایی باید استفاده میشد. در دیکودر های جدید آیفون تصویری سوزوکی - آلدو و کوماکس دیگر نیازی نداریم که چهار سیم مانیتور را از دیکودر انتقال دهیم و فقط یک سیم زنگ از هر واحد به دیکودر آیفون تصویری متصل می شود. 

برای اینکه بتوانیم به بهترین شکل نصب پنل کدینگ آیفون تصویری سوزوکی آلدو و کوماکس را انجام دهیم باید بدانیم که پورت های دیکودر به چه شکل و به کجا وصل می شوند.

پورت های دیکودر

در دکودرهای این آیفونهای تصویری به تعداد بیست پورت ورودی زنگ وجود دارد و در سمت چپ دکودر پورت ورودی پنل و در سمت راست پورت خروجی به دیکودر بعدی ، یه جامپ دو پین در وسط دکودر هست که در اخرین دکودر حتما باید قرار بگیرد.

در نصب پنل کدینگ آیفون تصویری سوزوکی آلدو و کوماکس ترمینال 1-2-3-4 پشت پنل به سویچرهای چهار به پنج هر واحد نصب میشود و فقط سیم زنگ واحد مورد نظر از سوئیچر به دیکودر متصل می شود.

پس از انجام مراحل بالا نوبت به نصب دیکودر آیفون تصویری می شود که پورتهای (A,B,+,-) پشت پنل آیفون تصویری سوزوکی - آلدو و کوماکس را مستقیم به پورت های (A,B,+,-) اولین دیکودر آیفون تصویری متصل می شود. در آخر نوبت به نصب برق پنل کدینگ آیفون تصویری سوزوکی - آلدو و کوماکس و درب بازکن آن می شود که در ادامه توضیح می دهیم.

پنل کدینگ آیفون تصویری سوزوکی - آلدو و کوماکس به یک منبع تغذیه 12 ولت DC و 12 ولت AC نیاز دارد. 

توجه داشته باشید یک پورت تکی در پشت پنل آیفون با علامت (-) وجود دارد که باید توسط سیم به پورت منفی 12 ولت مستقیم به طور مشترک با دیکودر متصل شوند.

نحوه سری کردن دیکودر آیفون تصویری سوزوکی Suzuki ، آلدو Aldo ، کوماکس غیر اصلی Commax

سری کردن دیکودر آیفون تصویری سوزوکی - آلدو و کوماکس بسیار کار راحتی است اگر دچار سردرگمی و اشتباه نشوید ! پس در هنگام سری کردن دیکودر آیفون تصویری دقت کنید. برای سری کردن دیکودرها ابتدا قاب پلاستیکی دیکودر را باز کنید سپس شما با یک سلکتور چهار تایی و یک عدد جامپر تکی برخورد میکنید توجه داشته باشید که جامپر تکی را حتما به دیکودر آخر متصل کنید تا اخرین دکودر برای آیفون تصویری مشخص شود. برای تعریف اولین دیکودر باید تمامی سلکتورها پایین (خاموش) باشد ، برای دیکودر دوم فقط شماره یک روشن باشد و مابقی خاموش ، برای سویچر سوم فقط شماره دو روشن و مابقی خاموش شما این دستور را تا اخرین دکودر پیروی میکنید و در اخرین دکودر حتما جامپ دوتایی را قرار میدهید.

شرکت کوماکس سرویس COMMAXSERVICE نمایندگی سرویس تعمیرات کلیه برندهای آیفون تصویری در تهران به صورت خدمات در محل مشتری

جهت ثبت آدرس و رزرو تعمیرات با شماره های 44532305 - 44562055 تماس حاصل فرمایید

کد امنیتی رفرش