تماس با ما:

44532305 44562055

ثبت آدرس برای ساعات غیر اداری تا ساعت 21

09191697954

سرعت در ارائه خدمات

شرکت کوماکس سرویس برای وقت شما ارزش قائل است ، اعزام کارشناس در کمترین زمان

آماده برای خدمت

از 9 صبح تا 21 شب منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم فقط جهت تعمیرات تماس بگیرید

گارانتی کیفیت

با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده نمایید ، سرویس های ما گارانتی کیفیت دارد

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

با ما آشنا شوید

شرکت کوماکس سرویس Commaxservice فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نمود و با بهره گیری از تجربیات بیش از دو دهه فعالیت حرفه ای در زمینه تعمیرات تخصص آیفون تصویری ( اف اف ، درب بازکن ) در غرب | شمال غرب | شمال | شمال شرق | شرق | جنوب و مرکز تهران بزرگ به صورت سیار و خدمات در محل مشترکین با تجهیزات کامل آیفون تصویری منزل یا ساختمان شما را تعمیر و با گارانتی کتبی تحویل نمایند ، شرکت کوماکس سرویس نمایندگی مجاز آیفون های تصویری کوماکس Commax , سیماران Simaran , تابا Taba , الکتروپیک Electropeyk , تکنما Taknama, کامکث Camax , آلدو Aldo , کنوی Kenwei , سوزوکی Suzuki , کالیوز Calluse , هیوندای Hyundai , سامسونگ Samsung , پاناسونیک Panasonic ، تی سی ال Tcl ، سپهران Sepehran , تابان Taban , اکو Echo , فونیکس Phonix , تامر Tamer , اف اف تکنولوژی FFTECHNOLOGE , نماوا Namava , کوکوم Kocom در تهران میباشد مهم نیست دستگاه شما سیاه سفید ( لامپ تصویر ) یا رنگی ( ال سی دی ) باشد ما آیفون تصویری شما را با کمترین هزینه تعمیر میکنیم و در صورت لزوم به تعویض قطعات و بردهای آیفون تصویری قطعات معیوب با برد های اورجینال و اصلی با گارانتی تعویض جابجا میگردد ، عمده ایراد آیفون های تصویری نداشتن تصویر ، آبی - سفید - مشکی شدن تصویر ، قطعی صدای مانیتور و پنل ، پارازیت و صوت در صدای آیفون ، خاموش شدن یا سوختن مانیتور ، نداشتن یا قطع شدن درب بازکن ، تق تق کردن یا چشمک زدن چراغ مانیتور ، نخوردن زنگ مانیتور یا پنل و ... میباشد که تمامی مشکلات گفته شده قابل تعمیر و رفع شدن میباشد .


متن کامل

آموزش تعمیر آیفون تصویری commax

 • 2236 بازدید

آموزش عیب یابی و تعمیرات آیفون تصویری کوماکس commax

توجه : با توجه به اینکه سیستم تمامی آیفونهای تصویری استفاده شده در ایران مشابه هم میباشد و اکثر برندهای ایرانی و چینی از شرکت کوماکس commax کره کپی برداری کرده اند این مقاله در آیفونهای تصویری کامکث camax , سوزوکی suzuki , الدو aldo , تابا taba  , سیماران simaran , کالیوز calluse هم قابل استفاده بوده .

در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه مطالبی برای آشنایی شما با قطعات و بردهای الکترونیکی آیفونهای تصویری در زمینه نصب و عيب یابی این سيستم ها آموزشهایی به شما داده میشود . در ابتدا به عیب یابی و آموزش تعمیرات آیفون تصویری یک واحدی می پردازیم و با توجه به اینکه ساختار قطعات به کار رفته مشابه میباشد از این آموزشها جهت تعمیر آیفون های تصویری تعداد واحد بالاتر هم میتوانید استفاده کنید .در ابتدا به ارائه توضيحاتی درباره هر یک از اجزا و نحوه عملکرد آن می پردازیم :

هر سيستم آیفون تصویری ( ایرانی و خارجی ) از دو جزء اصلی تشکيل شده است :

1- پنل آیفون تصویری 2- مانیتور آیفون تصویری

 1- پنل آیفون تصویری : پنل آیفون تصویری به قسمتی گفته می شود که در خارج از ساختمان نصب شده و وظيفه آن برقراری ارتباط با واحد از طریق زنگ زدن و گرفتن صدا و تصویر محيط خارج به مانیتور داخل واحد و انتقال صدای مانیتور داخل واحد به پنل بیرونی ساختمان را عهده دار می باشد . 

نکته : اجزا و قطعات قسمت های اشاره شده در پنل تک واحدی آیفون تصویری با پنل های چند واحدی مشابه بوده و تفاوت اصلی در آن در تعداد شاسی زنگ واحدها می باشد. قابل ذکر است در پنل های دست ساز که تا چند سال گذشته ساخته میشد از آیفون های تک واحدی و ارتباط مشترک زنگ به سیم منفی برای ساختمانهایی با تعداد واحد بالا هم استفاده میشد !! توجه داشته باشید که برای ساختمان های بالای هشت واحد باید از پنل توسعه که معروف به پنل مکمل میباشد باید استفاده نمود .پنل اصلی و پنل مکمل از داخل توسط کابل مخصوصی که همراه سيستم ارائه می گردد به یکدیگر متصل می گردند که وظیفه انتقال ولتاژ ال ای دی و مشترک زنگهای پنل مکمل را به عهده دارد .

 2- مانيتور آیفون تصویری : مانيتور یا همان گوشی آیفون تصویری به بخشی از سيستم گفته میشود که درون ساختمان و واحد نصب شده و از طریق آن تصویر را مشاهده و ارتباط صوتی با محيط خارج از طریق پنل برقرار می نمائيم .

سيم کشی آیفون تصویری:

سيستم آیفون تصویری برای برقراری ارتباط نیاز به دو زوج سیم دارد که از پنل به فیش چهار سیم گوشی متصل شود . این فیش چهار سيمی به صورت پيش فرض از چهار رنگ قرمز ، آبی ، زرد و سفيد تشکيل گردیده است .

 

شماره ترمینال رنگ سیم عملکرد سيم
1 قرمز انتقال صدا ( از مانيتور به پنل )
2 ابی منفی ١٢ ولت DC که برای راه اندازی پنل از مانيتور ارسال می گردد
3 زرد مثبت ١٢ ولت DC که برای راه اندازی پنل از مانيتور ارسال می گردد
4 سفید انتقال تصویر ( از پنل به مانيتور )

 

 • علاوه بر عملکرد های سیم کشی عنوان شده در جدول بالا برای سيم های آیفون تصویری ، آنها دو نقش دیگر را نيز به عهده دارند :

1- اتصال سيم های شماره یک و شماره دو توليد زنگ می نماید .

2- اتصال سيم های شماره یک و شماره سه باعث تحریک رله درب باز کن می شود و درب بازکن عمل میکند .

جهت راه اندازی سيستم یک واحدی بایستی مطابق نقشه هر شماره را به همان سيم ها را متصل نمائيد .

قابل ذکر است که اگر فقط چهار سيم رنگی بين پنل و مانيتور را به صورت مشابه به هم وصل کنید و مانيتور را به برق شهر متصل نمایید ارتباط صوتی و تصویری برقرار می شود و میتوانید از آن استفاده کنید ولی امکان بازکردن در در این مرحله وجود نخواهد داشت . توجه داشته باشيد در پشت مانيتور آیفون تصویری داخل واحد سه سوکت ورود سيم وجود خواهد داشت ، سوکت اول برای اتصال به پنل اف اف ورودی ساختمان ، سوکت دوم جهت ارتباط داخلی بین یک واحد (اینترکام) که به منظور برقراری ارتباط بين دو مانیتور آیفون تصویری و یا بين یک گوشی آیفون تصویری و یک گوشی آیفون صوتی به کار می رود و در آخر سومين محل جهت اتصال کیت حافظه می باشد که در صورت عدم استفاده از کیت حافظه باید پایه های ٣ و ۴ توسط جامپر ارائه شده اتصال کوتاه شود . در صورتی که این پایه ها اتصال کوتاه نشود تصویر قطع خواهد شد .

آموزش نصب پنل و مانیتور آیفون تصویری :

در این بخش آموزشی در خصوص نصب مانيتور آیفون تصویری و پنل آیفون تصویری به شما داده میشود ، در ابتدا به ارائه توضيح در خصوص نصب پنل آیفون تصویری خواهیم پرداخت :

برای نصب پنل آیفون تصویری ابتدا قوطی توکار مربوطه را درون دیوار به نحوی جاگذاری میکنیم که لبه آن یکسان با لبه دیوار باشد ، در صورت نصب به صورت توکار ، دقت کنید که قبل از نصب کامل قوطی سيم ها وارد قوطی شده باشند برای این کار قسمتی از قوطی که سوراخ شده یا محلی برای سوراخ کردن دارد را آماده و سیم را رد کنید پس از نصب کامل قوطی پنل آیفون تصویری حالا نوبت به سيم بندی پنل میرسد بر روی پنل و در قسمت بالایی آن یک ترمينال پیچی چهار کانال جهت بستن سيم ها وجود دارد که در زیر آنها اعداد ١ تا ۴ حک شده است . سيم هایی که از سمت مانيتور آیفون تصویری آمده است را به ترتيب جدول زیر به پنل آیفون تصویری می بندیم :

 

سيم قرمز ترمينال شماره ١
سيم آبی ترمينال شماره ٢
سيم زرد ترمينال شماره ٣
سيم سفيد ترمينال شماره ۴

 

در اخر از قسمت پائينی پنل ایفون تصویری یک زوج سيم خارج شده که مستقيماً به رله درب بازکن برد متصل می باشد ، این رله با آمدن فرمان از سمت مانيتور آیفون تصویری فعال می شود برای باز شدن درب ساختمان شما باید این رله را در سر راه یکی از سيم هایی که از ترانس منبع تغذیه به سمت درب بازکن می رود قرار دهید ، شما با این کار مانع از باز کردن دائم درب بازکن میشوید و فقط با تحریک رله درب بازکن از مانیتور داخل واحد میتوانید درب ساختمان را باز کنید . پس از بستن سيم ها می توانيد با استفاده از پيچ های آلنی که به همراه پنل ارائه شده است پنل رابه قوطی نصب شده متصل نمائيد.

طریقه نصب کلید درب بازکن مخفی یا کلید درب بازکن دوم :

شاید سوالی برای شما پیش آمده باشد که در صورت نیاز به استفاده از کلید مخفی برای درب بازکن چه کاری باید انجام شود ، این کار بسیار ساده است شما باید یک زوج سیم از کلید اخباری یا کلیدهای زنگی به پشت پنل انتقال دهید و انها را به 2 سیم درب بازکن پنل وصل کنید .

طریقه استفاده و آموزش استفاده از کلیدها و شاسی های مانیتور درب بازکن تصویری:

 سه کليد بر روی مانيتور وجود دارد که به ترتيب از بالا به ترتيب زیر عمل می نماید :

١- برای مشاهده تصویر گرفته شده از طریق پنل

٢- برای برقراری ارتباط داخلی (اینترکام)

٣- جهت باز کدن درب (فقط در صورتی که تصویر وجود داشته باشد)

در زیر مانيتور نيز سه کليد وجود دارد که به ترتيب از راست به ترتيب زیر عمل می نمایند :

١- کم نور و پر نور کردن تصویر مانيتور آیفون تصویری

٢- خاموش و روشن کردن مانيتور آیفون تصویری

٣- کم یا زیاد کردن صدای زنگ مانيتور آیفون تصویری

عملکرد سيستم به این شکل است که پس از فشردن شاسی زنگ روی پنل آیفون تصویری بیرون از ساختمان زنگ مانيتور آیفون تصویری داخل واحد به صدا در می آید و تصویر بیرون نيز به نمایش در خواهد آمد این تصویر سی الی پنجاه ثانيه نمایش داده شده و پس از آن به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد توجه کنید که در صورت داشتن تصویر بیرون ساختمان سویچر دستگاه باز بوده و در صورت فشرده شدن زنگ هر واحدی زنگ واحد شما هم به صدا در خواهد آمد ، در زمانی که تصویر روی مانيتور ایفون تصویری شما نمایش داده می شود شما میتوانيد با بر داشتن گوشی مانيتور یک ارتباط صوتی دو طرفه را برقرار نمائيد . در نهایت نيز می توانيد با فشردن کليد درب بازکن روی مانيتور آیفون تصویری درب را باز نمائيد . قابل ذکر است شما تا زمانی که تصویر بر روی مانيتور وجود دارد می توانيد اقدام به بازکردن درب نمائيد و بدون داشتن تصویر درب بازکن عمل نمیکند . توجه داشته باشید برای باز کردن درب ساختمان برداشتن گوشی الزامی نخواهد بود ، در صورت پایان تایم استفاده از دستگاه شما میتوانید با فشار دادن کليد نمایش تصویر روی مانيتور زمان نمایش تصویر را تمدید نمائيد . در صورت نياز به قطع ارتباط تصویری شما بایستی گوشی را برداشته و مجدد بر جای آن قرار دهيد .

مهمترین ایرادهای آیفون تصویری و آموزش رفع عمده ترین ایرادها :

 

ایرادها علت ایراد رفع ایراد
فقط تصویر قطع است(تصویر سیاه است) اتصال نابجا سیم دو و چهار(منفی و تصویر) سیم کشی را چک کنید
تنها زنگ هم عمل میکند سیم شماره سه قطع است سیم کشی را چک کنید
سیستم کلا عمل نمی کند

1-سیم شماره دو قطع است 2-برق مانیتور قطع است 3-سوکت پشت مانیتور در آمده است 4-  پاور مانیتور خراب است

1- سیم کشی را چک کنید 2-سیم برق را چک کنید 3-سوکت مانیتور را چک کنید 4-پاور را تعویض کنید
صدای پنل به مانیتور و تصویر قطع (تصویر سفید و برفکی) است سیم شماره چهار قطع است سیم کشی را چک کنید
تنها تصویر قطع است(سفید برفکی) دوربین خراب ویا سوکت آن به طور کامل وصل نیست با تکان دادن سوکت را چک و در نهایت دوربین را تعویص کنید
زنگ نمی خورد،صدای مانیتور به پنل قطع و درب بازکن عمل نمی کند سیم شماره یک قطع است سیم کشی را چک کنید
تنها صدای پنل به مانیتور را نداریم میکروفون سوخته و یا سوکت آن در جای خود قرار نگرفته است سوکت را تکان داده و یا به داخل فشار دهید و در انتها میکروفون را تعویض کنید
درب بازکن عمل نمی کند 1-ترانس مشکل دارد سیم رابط آن تا رله ی درب بازکن 2-قفل درب بازکن ایراد دارد 3- سیم رابط بین رله و قفل درب بازکن  4- رله درب بازکن خراب است 1-ترانس و فیوز و سیم آن را چک و در نهایت تعویض گردد  2-تعویض قفل 3-سیم را چک کرده و یا تعویض کنید  4- تعمیر پنل یا تعویض رله
زنگ به صورت ممتد به صدا در می آید 1-اتصال نابجای سیمهای یک و دو 2-گیر کردن شستی زنگ 1- سیم کشی را چک کنید2-فشار مکرر زنگ و در نهایت تعویض شستی زنگ

 

تذکر : این مقالات فقط جهت آشنایی شما به سیستم آیفون تصویری میباشد توجه داشته باشید آیفون تصویری به برق شهری متصل میباشد پس قبل از دستکاری و باز کردن سیستم و سیم کشی جهت جلوگیری از اسیبهای جانی و مالی از متخصص این امور کمک بگیرید .

جهت تعمیرات آیفون تصویری خود با شماره های 44562055 - 44532305 تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط:
لایک : 6
نظرات برای این مطلب
 • یک سال پیش - 0:00
  سلام،برای شروع تعمیر آیفون، بسیار کاربردی و عالی بعنوان یک همکار می‌گویم: مطلبی نمانده که نگفته باشید
  پاسخ : درود بر شما
  ممنون از شما همکار محترم
  موفق و پیروز باشید
کد امنیتی رفرش

نمایندگی تعمیرات آیفون های تصویری

عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کوماکسCOMMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کامکث CAMAX

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
نمایندگی مجاز تعمیرات آیفون تصویری الدو aldo

تعمیرات آیفون تصویری الدو ALDO در محل

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیرات آیفون تصویری الدو در تهران

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سیماران SIMARAN

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری تابا TABA

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری سوزوکی SUZUKI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کنوی KENWEI

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات
عنوان عکس

تعمیرات آیفون تصویری کالیوز CALLUSE

نمایندگی تعمیرات

مشاهده جزئیات

ویژگی خدمات ما

انجام خدمات در محل

انجام خدمات تعمیرات آیفون تصویری در محل کار یا زندگی مشتریان محترم و همراه داشتن تمامی قطعات و لوازم در محل تعمیرات ( اکیپ خودرویی)

تعهد بعد از خدمات

تعویض قطعات و بردهای آسیب دیده با قطعات اصلی (اورجینال شرکتی) و دارای گارانتی به همراه درج در فاکتور رسمی شرکت کوماکس سرویس

عیب یابی دقیق

عیب یابی دقیق و بدون اشتباه آیفون تصویری شما با دستگاه جهت جلوگیری از آسیب های بیشتر به سیستم و رفع سریع و بدون بازگشت ایرادها

کادر تعمیراتی مجرب

کادر تعمیراتی مجرب و آموزش دیده و دارای مدارک دانشگاهی در زمینه برق و الکترونیک

تعمیرات آیفون تصویری کوماکس

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 عصر از اطلاعات زیر استفاده نمایید، :

 • تلفن: 44532305 - 44562055
 • موبایل: 09191697954
 • فاکس: 44562055
 • سامانه پیامکی: 50004643000033
 • آدرس پستی: ایران - تهران