تماس با مرکز پشتیبانی : 02144562055 - 02144532305
ثبت سفارش تعمیر

آموزش نصب آیفون تصویری تابا taba | نقشه سیم کشی و نصب درب بازکن

آموزش نصب آیفون تصویری تابا Taba از پنل تا مانیتور و آموزش سیم کشی و نصب درب بازکن

در این مقاله سعی داریم آموزش نصب آیفون تصویری - اف اف تابا - درب بازکن تابا taba را به شما آموزش بدهیم ، شما هر مدل آیفونی که تهیه کنید قطعا کاتالوگ و توضیحاتی جهت نصب درون جعبه آن قرار داده شده است پس با توجه به راهنمایی کاتالوگ می تونید آیفون  تصویری خود را نصب کنید.

مواردی که شاید شما رو با مشکل مواجه کنه بالا بودن تعداد سیمهای ساختمان در تعداد بالای آیفون ها است که این مورد با نصب چند مورد آیفون میتونه بر طرف بشه و شما بهتر است برای خود یک رنگبندی جامع برای هر سیم در نظر بگیرید و این رنگها را برای خود در تمام نصب ها معیار قرار دهید بهتر است این رنگبندی برای تمامی آیفون های تصویری طبق استاندارد باشد مثلا برای سیم شماره یک قرمز سیم شماره دو آبی سیم شماره سه زرد و سیم شماره چهار سفید.

 نصب آیفون های یک طبقه تصویری تابا taba :

در تمامی مدلهای آیفون های تصویری تابا taba در نوع یک طبقه و دو طبقه شما با یک نوع نصب سر و کار دارید و نیاز به اتصال 4 رشته سیم در هر طبقه برای اتصال به مانیتور دارید.سوکت های آیفون تابا taba چه در پنل بیرون ساختمان و چه در مانیتور داخل واحد یک رنگ می باشد فقط تنها رنگی که اضاف می شود رنگ سفید در پشت مانیتور است که آن را هم باید به رنگ زرد متصل کنید زیرا در یک طبقه و دو طبقه به آن نیازی نیست (سیم زرد سیم زنگ واحد است و چون سویچر پشت پنل هست فقط به تحریک سویچر داخل مانیتور نیاز است و نباید از آن استفاده شود). در تمامی مدل های آیفون تصویری تابا taba پنج رشته سیم را پشت مانیتور مشاهده خواهید کرد فقط چون در آیفون تصویری taba 2070 امکان باز کردن درب توسط تلفن و نیز تماس با صاحب خانه را دارد این مدل یک سوکت تلفن نسبت به مدلهای دیگر اضاف دارد.

در پشت پنل آیفون تصویری تابا taba جلوی درب دو سیم جهت اتصال به ترانس متناوب ،دو سیم جهت اتصال به قفل زنجیری و 4 سیم زرد ،قرمز ،نارنجی و قهوهای که به مانیتور داخل واحد متصل می شود داریم.

در مانیتور آیفون تصویری تابا taba داخل واحد نیز نیاز به برق 220 برای تغذیه آیفون ،یک خط تلفن که به سوکت تلفن پشت مانیتور متصل شود و اتصال پنج سیم به 4 سیمی که به پنل وصل شده است داریم.

آموزش بازکردن درب توسط تلفن همراه در ایفون تصویری تابا taba :

برای باز کردن درب توسط  تلفن و تماس با شما ابتدا باید شماره تماس همراه خود را در مانیتور ذخیره کنید توسط تنظیمات مانیتور . شما بعد از گذشت زمانی اگر درب را باز نکنید ارتباط صوتی آیفون به گوشی شما متصل خواهد شد و توسط عدد #1 می توانید درب را باز کنید.

نصب آیفون تصویری تابا taba با سوئیچر داخلی :

در مانیتور های تابا همانطور که مشاهده کرده اید پنج سیم وجود دارد که در حالت سوئیچر مجزا شما باید سیم های سفید و زرد را به یکدیگر متصل کنید. اما در روشی که بخواهیم از رله سویچر داخل مانیتور ها برای زنگ استفاده کنیم و اینکه حجم سیم کشی بسیار کاهش یابد از روش سویچر داخلی استفاده می کنیم. سیم های قهوهای ،قرمز ،نارنجی ، زرد بین تمام واحد ها مشترک می باشد و تنها سیمی که باید بطور جداگانه به پنل جلوی درب متصل شود سیم سفید می باشد.توجه داشته باشید که برای این نصب پنل شما باید بدون سوئیچر باشد و شما باید از سیم شاستی ها برای زنگ استفاده کنید.

نقشه سیم کشی آیفون تصویری تابا TABA :

اگر شما برای اولین بار میخواهید آیفون تصویری نصب کنید بهتر است در ابتدا توضیحاتی را درباره رنگبندی سیم ها در آیفون تصویری تابا taba خدمت شما دوستان ذکر کنیم . مانیتورهای تابا taba نیازمند سیم کشی با ۴ رشته سیم میباشند که این رنگبندی به ترتیب شامل رنگ های قهوه ای،قرمز،نارنجی،آبی میباشد .

رتگ قهوه ای : به عنوان سیم تصویر در آیفون تصویری تابا مورد استفاده قرار میگیرد .

رنگ قرمز : به عنوان مثبت دستکاه آیفون تصویری تابا مورد استفاده است.

رنگ نارنجی : به عنوان منفی در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری تابا استفاده میشود .

رنگ آبی : این سیم برای Voice یا صدا در رنگبندی سیم کشی آیفون تصویری تابا مورد استفاده قرار میگیرد .

آموزش نصب آیفون تصویری تابا TABA :

۴ رشته سیم از پنل آیفون تصویری به مانیتور تابا وصل شده اند که ترتیب سیم ها به مانند رنگبندی بالا است .

وصل کردن ترانس در آیفون تصویری تابا TABA :

برای باز کردن درب و همچنین دادن برق به پنل آیفون تصویری تابا taba نیاز به یک ترانس معمولا ۱۲ آمپر و بعضا ۲۴ آمپر در صورت زیاد بودن طول سیم از ترانس به درب بازکن یا در صورت ضعیف بودن رله درب بازکن میباشیم . نحوه اتصال این سیم ها به آیفون تصویری تابا taba که از خروجی AC ترانس برای قفل برقی و از خروجی DC ( یا همان مثبت و منفی ) آن برای برق پنل استفاده مینماییم.

وصل کردن درب باز کن در آیفون تصویری تابا TABA :

از خروجی AC ترانس دو سیم به پشت پنل آیفون تصویری تابا taba میبریم و یکی از آنها را به یک سیم درب بازکن پشت پنل وصل میکنیم و سیم دیگر را به یک رشته سیم از دو رشته ای که از پشت قفل آمده است ارتباط میدهیم. از قفل هم دو رشته سیم تا پشت پنل آیفون تصویری میکشیم و یک رشته را به یکی از دو رشته سیم قفل باز کن پنل و دیگری را به سیم اضافه ای که از ترانس آورده ایم وصل میکنیم. لازم به ذکر است سیمی که باید از ترانس به قفل میرسد میتواند هم به صورت مستقیم وارد قفل شود و یا اینکه به مانند توضیحی که داده شد به صورت غیر مستقیم و در پشت پنل اتصال پیدا کند .

اموزش نصب آیفون تصویری تابا taba،نصب آیفون،کاتالوگ آیفون تصویری،خوداموز آیفون تصویری،نصب اف اف تابا،اموزش نصب اف اف تابا،اموزش نصب درب بازکن تابا،نصب،اموزش،تعمیرات،تعمیر،عیب یابی،خدمات،نمایندگی،تعمیرات ایفون تصویری،اموزش تصویری نصب ایفون تابا،تعمیر آیفون تصویری غرب تهران،اموزش مقدماتی نصب ایفون تصویری , نقشه سیم کشی آیفون تصویری تابا TABA، سیم کشی آیفون تابا TABA،نقشه سیم کشی آیفون تصویری تابا TABA، آموزش نصب آیفون تصویری تابا TABA، وصل کردن ترانس در آیفون تصویری تابا TABA، وصل کردن درب باز کن در آیفون تصویری تابا TABA،انواع سیم کشی آیفون تصویری در ساختمان،عیب یابی آیفون تصویری تابا،نصب صحیح آیفون تصویری تابا،نصب اف اف تابا،NASB IPHON TABA،ff taba،کاتالوگ ایفون تصویری تابا،کاتالوگ،نقشه

 
کد امنیتی رفرش
  • داریوش
    4 سال پیش
    باسلام و تشکر از مطالب و راهنمایی های مفید سایتتان.