تماس با مرکز پشتیبانی : 02144562055 - 02144532305
ثبت سفارش تعمیر

صوت کشیدن آیفون تصویری در پنل و مانیتور

صوت کشیدن آیفون تصویری در برندهای کوماکس Commax , کامکس Camax , سیماران Simaran , تابا Taba , سوزوکی suzuki , کنوی kenwei , آلدو Aldo , فونیکس Phonix و آموزش تعمیر

در خیلی مواقع با این ایراد مواجه میشوید که آیفون تصویری شما سوت می کشد و یا فیدبک ایجاد میکند و این صدای سوت بدون شک بسیار ازاردهنده است؛ اما دلیل اصلی این ایراد چیست؟ چرا آیفون تصویری منزل و ساختمان شما سوت می کشد؟ این سوت کشیدن آیفون تصویری شما می تواند دلیل های مختلفی داشته باشد که ما در این مقاله چهار مشکل اصلی آن را بیان می کنیم.

 1.فاصله بسیار نزدیک بین میکروفون microphon و بلندگو speaker:

 یکی از دلایل اصلی ایجاد صدای سوت در پنل آیفون تصویری فاصله کم بین بلندگو Speaker و میکروفون Microphon است، در این موارد ایراد معمولا با پایینترین هزینه رفع می شود به این صورت که تنها نیاز است فاصله بین بلندگو Speaker و میکروفون Microphon زیاد شود و یا یکی از آنها را با چسب مایع عایق نمایید که میکروفون راه ساده تر است، و یا اگر پنل آیفون تصویری شما دارای ولوم تنظیم کننده صدا باشد میتوانید ورودی میکروفون را کم کنید تا مشکل برطرف شود و معمولا کارشناسان در هنگام مراجعه و شکایت شما از صدای سوت کشیدن آیفون تصویری این کار را انجام میدهند.

 2. معیوب شدن و خرابی میکروفون microphon آیفون تصویری:

یکی دیگر از مواردی که میتواند باعث ایجاد صدای سوت در مانیتور یا (گوشی) آیفون تصویری شما شود خرابی میکروفون Microphon آن می باشد که خروجی صداهایی که در پنل ورودی ساختمان قرار دارند را به شکل صدای سوت به مانیتور آیفون تصویری منزل شما منتقل می کند. بدون شک این ایراد هم می تواند باعث ازار شما شود اما کارشناسان به راحتی می توانند با تعویض قطعات پنل جلوی درب این مشکل را برطرف کنند.

3. خراب شدن برد صوت آیفون تصویری:  

 مورد سوم که می تواند باعث ایجاد صدای سوت در آیفون تصویری شود خراب شدن برد صوت پنل آیفون تصویری ساختمان است، یکی از وظیفه های برد صورت آیفون تصویری انتقال صدا در آیفون تصویری است، در صورتی که برد صوت آیفون تصویری خراب شود یا به طور کلی قطع شود و از کار بیفتد اولین نشانه آن ایجاد صدای سوت در آیفون تصویری است این برد در آیفون تصویری وظیفه تولید صدا رفت و برگشت ، درب بازکن و انتقال تصویر را برعهده دارد. پس از بازدید کارشناسان و مشخص شدن خرابی برد صوت آیفون تصویری این قطعه تعویض می شود و نهایتا مشکل آیفون تصویری شما برطرف خواهد شد.

4. خرابی سیم کشی :  

پرهزینه ترین و وقت گیر ترین ایراد برای رفع ایراد صدای سوت آیفون تصویری خرابی سیم کشی می باشد به این دلیل که مشخص نمی شود این خرابی از کدام قسمت به وجود آمده است، در این صورت اگر شما پنل آیفون تصویری را هم تعویض کنید باز هم صدای سوت از بین نمی رود. این ایراد معمولا مربوط به سیمکشی می شود که در ساختمان شما از پنل ورودی تا مانیتور داخل واحد وظیفه انتقال صدا ،تصویر،برق را به عهده دارند و به احتمال زیاد اثر القایی بر هم می گذارند . در این حالت معمولا روشهای زیادی را ابتدای کار کنترل می کنند و اگر همه موارد گفته شده سالم و بدون عیب باشد در این صورت به عیوب سیم کشی برمیخورند که باید این عیب در طول مسیر سیم کشی ساختمان یافته و برطرف شود.

آموزش تست میکروفون آیفون تصویری با اهم متر :

ابتدا اهمتر روی رنج ۲ کیلو تنظیم میکنین بعد مقدار اهم ۲ سر میکروفن اندازه میگیریم اگر بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ باشه یعنی کیفیتش خوبه و سالمه
نکته:
اگه مقدار اهم کمتر از ۵۰۰باشه میکروفن خیلی قویه و به درد کار آیفون تصویری نمیخوره و باعث صوت زدن پنل میشه اگه بالای ۱۵۰۰اهم باشه میکروفن صدا رو ضعیف انتقال میده

کد امنیتی رفرش
 • یونس کلوی
  یک سال پیش
  آیفون تصویری کوماکس commac می‌باشد موقع زنگ زدن صدای سوت دارد .استان گلستان.شهرستان رامیان تلفن همراه 0911376****
  پاسخ : درود بر شما
  دوست عزیز خدمات شرکت کوماکس سرویس فقط مربوط به تهران میباشد ولی با تنظیم و کم کردن میکروفون از پشت پنل میتوانید صدای صدای سوت را نداشته باشید.
  موفق و پیروز باشید